26 жовтня 2022

Інформаційні матеріали

Правові та управлінські механізми захисту України


Виступ Василя Куйбіди - головного наукового співробітника Інституту держави і права ім. Корецького НАН України - на Міжнародній науково-практичній конференції "Захист незалежності України: правові засади та виклики сьогодення. До 33-ї річниці проголошення незалежності України" (м. Київ, 22 серпня 2024 року).

 

Українська Громадянська Партнерська Ініціатива 
задля Добра і Справедливості.
"МОРАЛЬНЕ СУСПІЛЬСТВО!
              ЗАМОЖНИЙ ГРОМАДЯНИН!
                                          СИЛЬНА ДЕРЖАВА!"

Справедливість – це душа держави


На думку історика, філософа і гуманіста С. Оріховського, справедливість – це душа держави, головна чеснота, на основі якої мають вирішуватися всі питання...
 Громадя́нське суспі́льство – система інститутів поза межами державних та комерційних, яка забезпечує самоорганізацію та розвиток населення; це сукупність громадянських і соціальних інституцій та організаційних заходів, які формують базис реально функціонуючого суспільства на противагу і доповнення виконавчих структур держави (незалежно від політичної системи).


Соціальна справедливість – тема №1

Крім законів громадянських та моралі, які у конкретному суспільстві і в різні часи свої, існують об’єктивні закони еволюційного розвитку природи, суспільства. Взяти, наприклад закони діалектики, відомі досить широкому загалу: перехід кількості в нову якість, боротьбу та єдність протилежностей та інші. Багато хто з наших громадян говорить, що бажає соціальної справедливості, справедливості, а змін у цьому напрямку чомусь не відбувається. Навпаки рухаємось в протилежний бік від цієї бажаної справедливості. Чому так виходить? Хто винен? Що робити? З чого починати?


Напруга в суспільстві не спадає, а про пошук реальних компромісів, здається, мріють лише романтики. Згадалось давнє... На зламі тисячоліть дві особи, зустрівшись у Білій Церкві, погодились спільно підготувати наукову роботу. Це були росіянин, академік РАЕН Мельников М.С. і українець Панько В.



"Корупція процвітає там, де демократичні основи слабкі, а політики-популісти можуть використати її у своїх цілях". Деліа Феррейра, голова Transparency International

Потому в периоды революционных преобразований очень тяжело живется тем людям, у кого душа не обременилась страстями и не спрятала их в своих подземельях. Таким нечего менять в своих привычках, им ничего не надо кроме мира, справедливости, дружбы и возможности честного труда.
Если в стране, где происходят перемены, таких спокойных, миролюбивых, дружелюбных и работящих окажется большинство, то они способны построить ту жизнь, какую пожелают. Они допустят тот политический строй, который будет им понятен, установят те законы, которые сочтут наиболее справедливыми.
Экономические взаимоотношения упорядочиваются на той основе, которую исповедует большинство.

Про "три кити" усіх проблем країни та три головних реформи

Як послухаєш наших яскравих трибунів, то всі обіцяють реформи, яких назбиралося вже десятків зо два. А реформаторів – хоч греблю гати.
Проте, як казав Козьма Прутков, "Зри в корень”. Ось ми і подивились та пропонуємо свій погляд на три фундаментальні причини ("кити") сучасних проблем.


Держава справедливості проти маніпуляційного олігархату

Хтось запитав: «Чи правильно говорять, що за зло треба платити добром?» Учитель сказав: «А чим же тоді платити за добро? За зло треба платити по справедливості, а за добро – добром». Конфуцій


Наша государственная система убедительно демонстрирует свою неэффективность во всех сферах деятельности. Периодическое появление и быстрое исчезновение отдельных личностей, предлагающих субъектам власти новые прогрессивные технологические решения, лишь подтверждают тезис о неспособности властных институтов реформировать самих себя, а значит, продолжается путь деградации и распада.

ПРО ПАТРІОТИЗМ І ПАТРІОТІВ


"Революцію дійсно революційну здійснити можливо не в зовнішньому світі, а лише в душі і тілі людини". М.Бердяєв
Патріотизм - відданість і любов до своєї Вітчизни, до свого народу, готовність до будь-яких жертв і подвигів в ім'я інтересів своєї Батьківщини. Жертва - добровільна відмова на користь кого-небудь, чого-небудь. Про різні форми та прояви патріотизму ми зачасту особливо не замислюємося.


Нові правила життя в дії
Ми прагнемо жити в країні, в якій:
· процвітає демократія;
· майбутнє мирне, і кожен громадянин відчуває себе захищеним;
· всі її громадяни володіють природними ресурсами, як це гарантує чинна Конституція (стаття 13);
· владні повноваження здійснюють достойні люди, прозоро
відібрані, перш за все, за їх моральними та професійними якостями.

ХВОРОБИ НАЦІЇ
Щоб вилікувати хворобу, необхідно, перш за все встановити правильний діагноз. Соціальних хвороб - жадібності, тупої наївності, надмірності, пихатості та інших - це також стосується. Лікуймося, шановні українці, щиро дякуючи лікарям і письменникам за точні діагнози, встановлені вже досить давно і не дуже. Також подякуємо нашим політикам, які роль дзеркала виконують блискуче! Будемо здорові!

Взятка – деньги или вещи, даваемые должностному лицу как подкуп, как оплата преступных, караемых законом действий.
В современном обществе то и дело слышатся упреки о мздоимстве в адрес не только должностных лиц, но и рядовых чиновников, политиков, судей, врачей, учителей и милиционеров. Свидетельством самого низкого падения нравов в обществе служат взятки, даваемые в судебной сфере, в просвещении и медицине.
Мзда – награда, плата.
Мздоимец – взяточник.



Ознакомившись внимательно и вдумчиво с содержанием
брошюры Ии Сапиной "Азбука для разумно мыслящего избирателя
" приходишь к выводу, что в современном мире нет образцовой демократической модели ни в одной из нынешних стран, которую можно было бы целиком перенять. Декларируемый и истинный смысл понятия "демократии" в наши дни слишком разнятся, очень много искажений. Создавать надо нечто новое, на иных принципах, взяв все лучшее, что существовало до сих пор.

  • Філософи, ау-у-у!
    Нещодавно на безкрайніх просторах Інтернету знову натрапив на Оруеллівське "Люди, які голосують за невдах, злодіїв, зрадників і шахраїв, не є їх жертвами. Вони співучасники..." Згадав ще одну популярну цитату "кожен народ заслуговує на свій уряд" і замислився, що треба зробити, щоб це "заслуговує" стало набагато кращим, ніж було.

Избиратель, будь бдителен!

РАЗУМНО МЫСЛЯЩИЙ ИЗБИРАТЕЛЬ,
БУДЬ БДИТЕЛЕН!
Вновь грядут выборы!
Уже давно те, кто видит себя в привычной роли "слуги народа", активизировались.




Книга "Старі казки на новий лад”
була написана білоцерківським поетом-гумористом Віктором Євтушенком на межі тисячоліть, а світ вона побачила 2003 року.
Багато води спливло з того часу, не одні вибори проморочили голови українцям, а ми все вчимося: думати власним розумом, чути власним серцем, щоб виробити імунітет до обману та маніпуляцій.


Ми здолаємо руїну!
Вірю я, що буде так!
І розквітне Україна,
Заколоситься в житах,
Будуть люди, лихо згине!
Щиро вірю – буде так!
З нами Бог, за нами Правда,
З нами мудрий Зодіак,
Вічно буде Україна,
Всі затямте – буде так!

Пріоритет Культурі

Культура в СОЦИУМЕ предполагает соблю­дение прав человека.
Культура в ПРАВОЗАЩИТЕ – равенство и справедливость.
Культура в ЭКОНОМИКЕ – честность.
Культура в ПОЛИТИКЕ – миролюбие и терпимость.
Культура в НАУКЕ – стремление к истине.
Культура в ИСКУССТВЕ – превознесение добра.
Культура МЫШЛЕНИЯ – ментальный иммунитет.
Культура ВЗАИМООТНОШЕНИЙ – правдивость и доверие.
Культура в РЕЛИГИИ должна вмещать в себе все перечисленное, это и будет проявлением любви.
"Надо уметь разбудить в людях их лучшие качества и не замечать мелкие недостатки".
"Культура в конечном счете - цель, а не средство, не условие, не благоприятствующая среда. Природа миллиарды лет совершенствовала сама себя и наконец создала человека. Человек создан с огромными, до конца не использованными творческими возможностями. Для чего все это? Для того, очевидно, чтобы человек не прекратил собой это развитие, не замкнул на себе то, к чему природа стремилась миллиарды лет, а продолжил это развитие. Конечно, продолжение - это не создание еще более совершенного организма, а использование тех возможностей, которые уже есть в человеке, для создания произведений высочайшей культуры".

Правила політичної культури


"Не відбувається змін лише з вищою мудрістю і нижчою дурістю." (Конфуцій)
Інша планка морального розвитку суспільства спричинить появу інших правил поведінки, звичаїв.



Війна між віруючими різних релігій. Війа між країнами. Війна між партіями. Війна між громадянами однієї країни. Війна між співробітниками одного колективу. Війна між членами однієї сім'ї... Війна забирає життя, руйнує віру, вбиває надію. Уяви, якою небезпечною є людина, при відсутності в ній внутрішнього миру.


В даний час, у багатьох розвинених, цивілізованих країнах живуть і працюють різні за своїм ментальном рівнем люди. Як же їм уживатися один з одним, якщо бажання, емоції, думки і вчинки у них діаметрально протилежні, як у щук і карасів, за якими вони (щуки) полюють?
Бажання у одних помірні, у інших – непомірні.
Емоції у одних стримані, у інших – буйні.
Думки у одних добрі, у інших – ненависницькі.
Вчинки у одних благородні, у інших – злочинні.

Немає коментарів:

Дописати коментар